Copyright © 2012-2023 Montessori-skolky.cz | Registrace do katalogu
montessori školky Praha 5GENIUS School,Kindergarten and Nursery
Mateřské školy GENIUS Kindergarten jsou otevřeny více jak 10 let. Od té doby se staly součástí dětství mnoha dětí. GENIUS Strašnice sídlí v rozlehlých prostorách řadového domu na Praze 10 a děti mají k dispozici velkou zahradu s hracími prvky včetně hřiště s umělým povrchem. Pobočka na Smíchově sídlí v několikapatrové historické vile s vlastní zahradou a hřištěm s umělým povrchem. Od školního roku 2021/2022 je otevřeno i navazující základní vzdělávání.

Název GENIUS byl vybrán pro spojitost s hlavní filozofií školky a to je, že děti se rodí jako geniální kreativci s určitým potenciálem. Potenciál je třeba odhalit a rozvíjet ho. Jak řekl Albert Einstein: "Každý je génius. Ale pokud byste posuzovali rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý život žít v domnění, že je neschopná." ...a proto také ta ryba v našem logu:-).

Naše akreditované mateřské školy a jesle se zaměřují na rozvíjení dětského potenciálu a to na základě individuálně stanovovaných vzdělávacích plánů. Máme vlastní vlastní efektivní vzdělávací program GENIUS MIND. Vzdělávací program je tvořený ve spolupráci s předními odborníky na předškolní vzdělávání a bere si to nejlepší z nejmodernějších ale i z léty osvědčených vzdělávacích směrů jako Montessori, NTC learning, Growth mindset, a další. Zároveň spolupracujeme s Mensou ČR a Centrem nadání. V programu děti využívají i 3D tiskárnu a roboty.

Pro plynulé zapojení angličtiny do dětského světa probíhá program bilingvní formou. K výuce jsou používány Cambridge materiály, flash cards a rodilí mluvčí.

Tvoříme přirozené a hravé prostředí pro dětský vývoj, zakládáme si na individuálním přístupu k dětem i rodičům a to jak v komunikaci, tak i menším počtem dětí (max. 6-10) na jednoho pedagoga.

Mateřská škola GENIUS nyní přitahuje nadšence z pedagogického světa. Lidi, které milují práci s dětmi, jejich vzdělávání a rozvoj a pedagogická činnost pro ně není jen práce, ale naplňující část jejich života a radost.
GENIUS School,Kindergarten and NurseryKontakt
Zobrazit kontakty
Zobrazit stránky
Zobrazit ceník
Švédská 1373/51
Praha 5 - Smíchov

GENIUS School,Kindergarten and Nursery montessori školekProč začít předškolní život s námi?
1.Rozvíjíme schopnosti a dovednosti dětí na základě jejich osobnosti.
2. V programu se děti učí kriticky a kreativně myslet.
3. Máme bilingvní česko-anglický program.
4.Naše školky poskytují unikátní přirozené a moderní prostředí pro vývoj a hry našich dětí.
5. Zakládáme si na individuálním přístupu k dětem a k rodičům.
6. Přejeme si mít pevné zdraví a proto klademe důraz na zdravý životní styl.
7. Máme nadšené a kvalifikované pedagogy, kteří používají intuitivní pedagogiku.
8. Rodiče dostávají pravidelně fotografie, hlášení o individuálních pokrocích dětí a informace v soukromé aplikaci.
montessori školkou SmíchovNabízíme
Jesle Smíchov - V jeslích na Smíchově jsou děti zpravidla od 1 roku a to v počtu cca. 3-5 dětí na jednoho pedagoga.

Předškolka - V našich předškolkách jsou děti od 2 let a to v počtu cca. 6 dětí na pedagoga.

Školka - Školka je určena pro děti od 3 let. Zde objevují své nadání a my jim systematicky pomáháme rozvíjet své schopnosti a dovednosti. Přitom si nezapomínáme hrát a poznávat svět kolem sebe.

Předškolák - Předškoláci se u nás cíleně připravují k úspěšnému nástupu na základní školy.

Ať již budou pokračovat na předních bilingvních základních školách či na školách ve své čtvrti.
montessori školku Praha 5Akce a aktivity
Nabízíme rozsáhlou nabídku standardních i nadstandardních zájmových klubů. V rámci našeho běžného týdenního cyklu se nám vystřídají hudební, dramatické, výtvarné, praktické a pohybové kluby. V nabídce nadstandardních klubů je například plavání, fotbal, bruslení, bojové sporty a další.

Chodíme na procházky, na hřiště, jezdíme na výlety a na školky v přírodě.
montessori školkyStravování
V mateřské škole se děti stravují 4x denně, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina, druhá odpolední svačina. Po celý den je dětem poskytována plnohodnotná a pestrá strava. Každý den je do jídelníčku dětem zahrnut dostatek čerstvého ovoce a zeleniny. Děti mají během dne dostatek tekutin, samy se mohou dle potřeby obsloužit. Děti společně s tetou prostírají stůl, nalévají pití a mažou chléb. Při obědě trénují sebeobsluhu. Skladba svačin byla sestavena po konzultaci s nutričním terapeutem.

Rozvoz a dodání obědů zajišťuje firma Bionea, s.r.o.

Společnost Bionea je registrovaná společnost zabývající se přípravou pokrmů pro předškolní a školní zařízení a splňuje požadavky dané normami Ministerstva školství. Obědy jsou pestré a obsahují důležité složky pro zdárný vývoj malých dětí. V jídelníčku jsou plně zastoupeny všechny druhy mas (ryby, drůbež, hovězí, vepřové, králičí), čerstvá zelenina a ovoce, luštěniny, obilninové výrobky a mléčné výrobky. K ochucování používají především čerstvé či sušené bylinky, jedlé květy, mořskou sůl.

Dle přání rodičů lze objednat vegetariánský oběd či stravu respektující dietní omezení.

Děti nejsou do jídla nuceny, ale jsou motivovány a podporovány.

Dbáme i na vzdělávání v rámci stravování a budování správných stravovacích návyků. Ve školce probíhají edukační programy na toto téma.