Copyright © 2012-2021 Montessori-skolky.cz | Registrace do katalogu
montessori školky Praha 10GENIUS Mateřská škola o.p.s.
Mateřská škola Josefínka a Vendelínek o.p.s. byla otevřena v roce 2010. Od té doby se stala součástí dětství mnoha dětí. V roce 2013 jsme poprvé vyprovázeli po úspěšné přípravě děti i do prvních tříd. Školka sídlí v rozlehlých prostorách řadového domu v pražských Strašnicích a děti mají k dispozici velkou zahradu s hracími prvky včetně hřiště s umělým povrchem.

Naše akreditovaná mateřská škola a jesle se zaměřují na objevování dětských schopností a dovedností a jejich cílený rozvoj v superschopnosti, kterými disponuje každé dítě na základě svého nadání.

K tomu máme vypracovaný vlastní kvalitní vzdělávací program, kde jako průvodci působí naše postavičky superhrdinů. Vzdělávací program je tvořený ve spolupráci s předními odborníky na předškolní vzdělávání a bere si to nejlepší z moderních a osvědčených vzdělávacích směrů jako montessori, NTC learning, growth mindset, Lipa learnings a další. Zároveň spolupracujeme s Mensou ČR a Centrem nadání.

Nabízíme bilingvní česko-anglický vzdělávací program a plynulé zapojení angličtiny do dětského světa. Tvoříme přirozené a hravé prostředí pro dětský vývoj, zakládáme si na individuálním přístupu k dětem i rodičům a to jak v komunikaci, tak i menším počtem dětí (max. 10) na jednoho pedagoga. V neposlední řadě je pro nás důležitý zdravý životní styl, dbáme na dostatek pohybu a zdravou stravu.
GENIUS Mateřská škola o.p.s.Kontakt
Zobrazit kontakty
Zobrazit stránky
Zobrazit ceník
Světická 8
Praha 10 - Strašnice

Pondělí - Pátek - 7:30 - 17:30

GENIUS Mateřská škola o.p.s. montessori školkuProč začít předškolní život s námi?
1.Rozvíjíme schopností a dovedností dětí v superschopnosti.
2.Máme nadšené a kvalifikované pedagogy, kteří používají intuitivní pedagogiku.
3.Protože učit se cizím jazykům je grunt a my máme bilingvní česko-anglický program.
4.Naše školka poskytuje unikátní přirozené prostředí pro vývoj a hry našich dětí.
5.Zakládáme si na individuálním přístupu k dětem i k rodičům.
6.Přejeme si mít pevné zdraví a proto klademe důraz na zdravý životní styl.
7.Nabízíme příznivé cenové podmínky a možnosti stipendií.
montessori školkou StrašniceNabízíme
Naše jesle - Pro děti od 2 let
Schopnosti a dovednosti rozvíjíme již od raného věku.V jesličkách pomáháme těm nejmenším, aby jejich první velký samostatný krok byl co nejveselejší. Společně si hrajeme, zároveň se učíme a objevujeme svět.Obrovskou radost nám dělají stejnou mírou malé i velké pokroky a umíme se z nich pořádně veselit. V jesličkách dbáme na individuální přístup více než kdy jindy, abychom zajistili maximální péči. Jedna teta se stará o 3-5 dětí.

Školka - Pro děti od 3 - 5 let
Ve školce děti objevují své nadání a my jim systematicky pomáháme rozvíjet své schopnosti a dovednosti.
Přitom si nezapomínáme hrát a poznávat svět kolem sebe.

Předškolák - pro děti od 5 let
Předškoláci se u nás cíleně připravují k úspěšnému nástupu na základní školy.
Ať již budou pokračovat na předních bilingvních základních školách či na školách ve své čtvrti.
montessori školka Praha 10Vzdělávání a péče
Metody vzdělávání
Už v našich jeslích vzděláváme a rozvíjíme děti skrze náš vzdělávací program, který jsme vypracovali ve spolupráci s předními odborníky na předškolní vzdělávání a je zaměřený na všestranný rozvoj dětí.Používáme prvky montessori pedagogiky, growth mindset, NTC learning, Lipa learning a spolupracujeme s Mensou ČR a Centrem nadání. Vzdělávacím programem provádí děti pět SUPERhrdinů.

Péče a individuální přístup
Pro nové děti máme adaptační program, aby jejich přechod do školky či jeslí byl co nejplynulejší. Na jednoho pedagoga máme maximálně 5 dětí, a tak zajišťujeme plnou péči pro každé dítě a to včetně individuálních potřeb. Plínky nejsou problém:-). Ve společnosti ostatních dětí se učí sebeobsluhy mnohem rychleji.

Přirozené prostředí a zdravý životní styl
Jsme školkou rodinného typu a dbáme na příjemné, krásné a čisté prostředí, aby děti byly maximálně spokojené. Ke školce patří zahrada, kterou děti denně využívají. Zapojujeme hodně pohybu a dbáme na zdravé stravování.

Výuka anglického jazyka
Výuka anglického jazyka v jesličkách není prioritou. Děti se učí především rodnému jazyku, ale s angličtinou přichází starší děti do prvních kontaktů. Děti se seznamují se slovíčky náslechem a hravou formou se připravují na další vzdělávání.


• Odpovědně a soustavně vzděláváme naše děti ve všech důležitých směrech výuky.

• Zaměřujeme se nejen na předávání znalostí, ale rozvíjíme v dětech hlavně schopnost učit se, protože to je zásadní dovednost pro jejich budoucí život.

• Zapojujeme montessori pomůcky, IT, moderní metody a především praxi.

• Abychom předali vědění co nejlépe, podporujeme, inspirujeme a motivujeme v dalším vzdělávání i naše pedagogy.

• Dokázali jsme v našem vzdělávacím programu prolnout a skloubit činnosti, které dětem umožní se zdokonalovat ve všech stránkách své osobnosti.
montessori školkyAkce a aktivity
Náš vzdělávací program je veden v bezpečných a harmonických prostorách naší mateřské školy a přilehlé zahrady. Chodíme na procházky, na hřiště a jezdíme na výlety. V rámci našeho běžného týdenního cyklu se nám vystřídají hudební, dramatické, výtvarné, praktické a pohybové aktivity. Cvičíme jazýček pomocí logopedických cvičení a také nezapomínáme mluvit anglicky.
GENIUS Mateřská škola o.p.s. montessori školceStravování
V mateřské škole se děti stravují 4x denně, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina, druhá odpolední svačina. Po celý den je dětem poskytována plnohodnotná a pestrá strava. Každý den je do jídelníčku dětem zahrnut dostatek čerstvého ovoce a zeleniny. Děti mají během dne dostatek tekutin, samy se mohou dle potřeby obsloužit.Děti společně s tetou prostírají stůl, nalévají pití a mažou chléb.Skladba svačin byla sestavena po konzultaci s nutričním terapeutem.

Rozvoz a dodání obědů zajišťuje firma Bionea, s.r.o.
Společnost Bionea je registrovaná společnost zabývající se přípravou pokrmů pro předškolní a školní zařízení a splňuje požadavky dané normami Ministerstva školství. Obědy jsou pestré a obsahují důležité složky pro zdárný vývoj malých dětí. V jídelníčku jsou plně zastoupeny všechny druhy mas (ryby, drůbež, hovězí, vepřové, králičí), čerstvá zelenina a ovoce, luštěniny, obilninové výrobky a mléčné výrobky. K ochucování používají především čerstvé či sušené bylinky, jedlé květy, mořskou sůl.

Dle přání rodičů lze objednat vegetariánský oběd.

V případě potravinových alergií sledují tety nevhodnost jídla pro dítě.

Děti nejsou do jídla nuceny, ale jsou motivovány a podporovány.

Dbáme i na vzdělávání v rámci stravování a budování správných stravovacích návyků. Ve školce probíhají edukační programy na toto téma.